středa 15. července 2009

Jak odchází XHTML2

Dnes sérii článků o konci XHTML2 (viz 1, 2 a 3) rozšířím. Na blogu Shane McCarrona, jednoho z členů pracovní skupiny pro XHTML2, jsem našel zajímavou zpověď, která by neměla zůstat zcela nepovšimnuta.

Uvedu jen krátké citace, zájemci nechť si přečtou celý originál:
Pracovní skupina nebyla informována. Všichni ve skupině se o ukončení dozvěděli z tisku, nikoliv od W3C.
Dokument s často kladenými otázkami byl rovněž publikován bez konzulace s pracovní skupinou.

1 komentář:

 1. Já bych z toho hlavně ocitoval tohle, to se mi hodně líbilo:

  "Thank goodness the Google and the browser vendors came to our rescue! (yes, that was sarcasm). Now we have swung completely the other direction. Rather than focusing upon the future, we are clarifying the past. Oh, and while we are at it, introducing new untested concepts into the specification, sometimes despite there being standard alternatives already deployed. Does this bother anyone else? Surely, just as it is a mistake to lose sight of the past, it is a mistake to forget about the (envisioned, architected, long planned for) future?

  HTML5 is here to stay. I get that. But that doesn't mean we have to continue to repeat our mistakes. Ignoring the HTML4 specification was a mistake. Ignoring the XHTML specification(s) is also a mistake. Pretending that the "XHTML5" part of HTML5 somehow continues the evolution of XHTML as part of the XML toolchain is a gigantic mistake. ..."

  Plus se mi líbí pojmy "browser-centric" a "web-centric", ty vystihují mnohé.

  kkl2401

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.